Gra w pokera

Są tacy gracze, dla których hazard zamyka się tylko w jednym słowie – poker. Ta gra karciana doczekała się licznych odmian i chyba nie ma na świecie kasyna, zarówno tradycyjnego, jak i internetowego, w którym nie będziemy mogli zagrać w pokera. Przy niektórych stolikach pula sięga nawet kilkudziesięciu tysięcy euro, choć najtańsze zakłady będą nas kosztowały zaledwie kilka centów. Swoją popularność poker zawdzięcza przede wszystkim niesamowitym emocjom i możliwości zmierzenia się z najlepszymi zawodnikami. Zwycięstwo w pokera zapewni nam wysoki układ kart, ale przeciwników możemy pokonać także umiejętnym blefowaniem, a więc przekonaniem reszty zawodników, że mamy silne karty, nawet jeśli w rzeczywistości tak nie jest.

W grze w pokera całą pulę zabiera ten gracz, który może się pochwalić najsilniejszym układem kart. Wyjątkiem są odmiany Hi/Lo, w których o zwycięstwie decydują również karty o najniższych wartościach. Czasami tworzone są także pule poboczne, które przypadają graczom z drugim najlepszym układem. Przez wiele lat najchętniej wybieraną odmianą był poker dobierany. W tej grze tylko zawodnik widzi swoje karty, z których tworzy układ, w przeciwieństwie do obecnie najpopularniejszych odmian – Texas Hold’em i Omaha, w których część naszych kart jest widoczna również dla innych graczy.

Kolejną dość często wybieraną odmianą pokera jest 7 Card Stud, w którym do dyspozycji mamy siedem kart w części zakrytych i spośród nich układamy zwycięską piątkę. W pokerze karaibskim wszystkie nasze karty są rozdawane twarzą do góry, natomiast karty krupiera, z wyjątkiem jednej, są zakryte. Na tej podstawie robimy zakłady, który z układów jest silniejszy. W pokerze Pai Gow tworzymy z siedmiu kart dwa układy, 5 kart + 2 karty, i oba te układy muszą pokonać karty krupiera.