Historia gier hazardowych

- Z historii keno

Jedną z bardziej popularnych gier hazardowych – chociaż nie tak popularną jak dla przykładu poker czy ruletka – jest keno. Osoby znające się dobrze na rzeczy nie zalecają jednak zbyt częstego wybierania tej gry, ponieważ przewaga kasyna online nad graczem jest w tym przypadku bardzo duża – dlatego z punktu widzenia gracza niekoniecznie się to kalkuluje. W keno można grać zarówno w tradycyjnych, naziemnych kasynach, jak i w tych internetowych.

- Krótka historia slotów

Automaty do gier już jakiś czas temu na dobre zadomowiły się w naszej rzeczywistości. Jest to jedna z najbardziej popularnych gier hazardowych. Określane są one także mianem slotów. Kto dokładnie wynalazł automaty do gier, tego tak na sto procent nie wiadomo, aczkolwiek zdecydowanie najczęściej (i tak też podaje większość źródeł) zawdzięczać to należy człowiekowi nazwiskiem Charles Fey. Pomyliłby się bardzo ten, kto stwierdziłby, że automaty pojawiły się w minionym stuleciu – wiele tymczasem wskazuje na to, że znane już były pod koniec dziewiętnastego wieku, kiedy to pojawiła się pierwsza tego rodzaju maszyna.

- Historia gier hazardowych

Większość współczesnych gier hazardowych powstała już kilkaset lat temu, a niektóre mają swoje korzenie aż w starożytności. Tak jest na przykład z grą w kości, uznawaną za najstarszą grę hazardową na świecie. Rozrywce tej bardzo chętnie oddawali się rzymscy cesarze, a jeden z nich, Klaudiusz, napisał nawet całą książkę o grze w kości. Przez kolejne wieki kościami rzucali arystokraci, mieszczanie i prości chłopi, a sama gra do współczesnych czasów nic nie straciła na swojej popularności i w każdym kasynie znajdziemy stolik do tej gry.