Jednoręki bandyta

Jednoręki bandyta to bardzo popularne urządzenie służące do gier hazardowych. Maszyny te określane są potocznie mianem automatów do gier i stanowią coraz powszechniejszą formę rozrywki – sporym uznaniem cieszą się także wśród młodych ludzi, co jest niepokojącym zjawiskiem. Działanie jednorękiego bandyty polega na tym, że urządzenie te dobiera w losowy sposób pewne symbole – najczęściej występują w tej roli owoce. Gracz wygrywa wówczas, kiedy trafi na trzy jednakowe symbole. Oczywiście, maszyna zostaje uruchomiona dopiero po wrzuceniu do niej monety o stosownym nominale. Mogą to być również specjalne żetony, które wcześniej trzeba sobie po prostu kupić – więc na jedno wychodzi.

W grze przyjąć można różne stawki – rzecz jasna im są one wyższe, na tym większą wygraną można wówczas liczyć. Zdobywa się punkty, które następnie przelicza się na pieniądze. Legalne automaty do gier zaczęły się na terenie naszego kraju pojawiać w latach siedemdziesiątych minionego stulecia. Obecne były wówczas w salonach gier, a właściwie w ich namiastkach, ponieważ w tamtym czasie w Polsce salonów gier z prawdziwego zdarzenia nie było.

Obecnie sytuacja wygląda zupełnie inaczej – takich salonów jest całe mnóstwo, nie tylko w dużych miejscowościach, chociaż tam mają większą rację buty (większa ilość mieszkańców i lepsze ich możliwości finansowe). Gra w jednorękiego bandytę jest bardzo wciągająca – ale to samo powiedzieć można przecież o wszystkich grach hazardowych. Trzeba umieć się w tym odnaleźć i zachować umiar.