Kiedy hazard jest niebezpieczny?

Od hazardu można się uzależnić dokładnie tak samo jak od papierosów czy alkoholu, jeśli więc nie chcemy popaść w tarapaty, trzeba kontrolować swoje zamiłowanie do gry. Dochody z gier hazardowych nie mogą się więc stać naszym jedynym źródłem utrzymania, a jedynie dodatkowym zarobkiem, który zresztą wcale nie jest taki pewny. To, że raz uśmiechnęło się do nas szczęście w grze nie oznacza wcale, że tak już będzie zawsze – na ogół jest raczej tak, że ostatecznym wygranym będzie kasyno.

Z gier hazardowych są w stanie utrzymać się tylko turniejowi pokerzyści, i to wyłącznie ci z najwyższej półki, którzy traktują pokera jako grę sportową i zajmują się tym na co dzień. Trzeba też pamiętać o tym, że zdecydowana większość gier hazardowych nie zależy od naszych umiejętności, a tylko od szczęścia, ponieważ wynik gry jest czysto losowy. Nie jest też prawdą, że stosowanie podczas gry określonych strategii zapewni nam powodzenie – niektóre taktyki mogą zwiększyć szansę na wygraną, ale nigdy nie będą jej gwarantować.

Problem z hazardem zaczyna się w momencie, kiedy grze w kasynie zaczyna się podporządkowywać wszystkie inne rzeczy. Jeśli spędzamy w kasynie online zbyt wiele czasu to pierwszy sygnał, że gra przestała być dla nas tylko rozrywką. Drugim sygnałem jest przeznaczanie na grę coraz większych sum pieniędzy, zwłaszcza jeśli jest to kosztem innych, ważniejszych wydatków. Problemem staje się także sytuacja, kiedy za wszelką cenę chcemy się odegrać za dotychczasowe niepowodzenia w grze albo traktujemy hazard jako lekarstwo na nasze życiowe nieszczęścia. Jeśli zauważymy u siebie takie niepokojące symptomy, zawsze możemy poszukać pomocy u specjalisty od uzależnień. Większość kasyn internetowych stosuje także politykę limitową – każdego miesiąca możemy zagrać tylko za określoną sumę pieniędzy.