Krótka historia slotów

Automaty do gier już jakiś czas temu na dobre zadomowiły się w naszej rzeczywistości. Jest to jedna z najbardziej popularnych gier hazardowych. Określane są one także mianem slotów. Kto dokładnie wynalazł automaty do gier, tego tak na sto procent nie wiadomo, aczkolwiek zdecydowanie najczęściej (i tak też podaje większość źródeł) zawdzięczać to należy człowiekowi nazwiskiem Charles Fey. Pomyliłby się bardzo ten, kto stwierdziłby, że automaty pojawiły się w minionym stuleciu – wiele tymczasem wskazuje na to, że znane już były pod koniec dziewiętnastego wieku, kiedy to pojawiła się pierwsza tego rodzaju maszyna.

Pierwszych slotów natomiast na pewno zaczęto używać w Stanach Zjednoczonych, a mówiąc precyzyjniej – w San Francisco. Początkowo materiałem wykorzystywanym do ich zbudowania było żelazo. W środku zaś znajdowały się trzy szpule oraz tak zwany slot na monety. Obowiązkowym elementem była również dźwignia, dzięki której możliwe było rozpoczęcie gry.

Nie trzeba było zbyt długo czekać na to, aby sloty stały się jedną z najpopularniejszych form rozrywki – sławę zyskiwały one sobie w porażająco szybkim tempie. Zaczęły się na masowa skalę pojawiać w domach gry, z których dopiero w późniejszym czasie rozwinęły się salony gier oraz kasyna z prawdziwego zdarzenia. Kiedyś na bębnach ukazywały się oczom gracza obrazki przedstawiające głównie owoce, dzisiaj natomiast wykorzystywane są w slotach różnego rodzaju wizerunki, ta kwestia jest już akurat uzależniona od producentów takie sprzętu.