Jakie są najpopularniejsze terminy hazardowe?

Świat hazardu rządzi się swoimi prawami, obowiązuje w nim również specyficzny język przyda się więc rozeznanie przynajmniej w podstawowej terminologii. Suma pieniędzy, którą możemy zamienić na żetony do gry, to bankroll. W kasynie online równa się ona zazwyczaj kwocie, jaką zdeponowaliśmy na swoim koncie i którą możemy zarządzać. Do bankrollu wlicza się też wszystkie bonusy otrzymane od kasyna. Buyin to nic innego jak wpisowe. Oznacza więc sumę, którą musimy dysponować w momencie rozpoczęcia gry, a jego wysokość ustalana jest indywidualnie dla różnych gier i stolików. Krupierem nazywamy osobę prowadzącą grę, będącą jednocześnie reprezentantem kasyna, na przykład w ruletce albo w blackjacku.

Stack to stos żetonów, jaki mamy przed sobą siedząc przy stoliku, a shortstack oznacza, że gracz ma ich w danym momencie gry bardzo mało. Pula żetonów do wygrania określana jest czasami mianem „pot”. Bet to prosty zakład, polegający na obstawieniu w jednej rundzie określonej sumy pieniędzy. Zakłady obowiązkowe w grach karcianych, w zależności od odmiany, to ante albo big blind (duża ciemna) i small blind (mała ciemna), natomiast blind bet to zakład wnoszony w ciemno, jeszcze przed rozdaniem kart. Zrezygnowanie z dalszej gry oznajmia się stwierdzeniem „pass” albo „fold”, „push” jest rozdaniem remisowym, „draw” znaczy dobierać, „call” – wejść z aktualną stawką, „check” – czekać, a „raise” - podbijać zakład.

Gdy skończyły się nam wszystkie żetony przeznaczone na grę, a nie chcemy opuszczać stolika, możemy zdecydować się na rebuy, czyli ponowny zakup żetonów. Craps to kasynowa nazwa dla gry w kości, a deuce jest pojęciem występującym w kościach i pokerze na określenie dwójki. Face card oznacza figury, czyli waleta, damę i króla. Mianem „ręki” określa się karty trzymane przez jednego gracza, a kicker to wolna karta decydująca o zwycięstwie, gdy dwaj gracze mają takie same układy kart.