Oprogramowanie wspomagające gry hazardowe

Jeśli gramy w kasynie regularnie, zwykle staramy się opracować własną strategię robienia zakładów. Bardzo często opiera się ona na statystykach i rachunku prawdopodobieństwa, co zmusza nas do śledzenia i zapisywania wyników wcześniejszych rozgrywek. W kasynie online możemy prowadzić takie notatki, ale jest to dość uciążliwe zajęcie i spowalnia całą grę. Wyręczyć nas mogą programy komputerowe, jednak wtedy pojawia się pytanie, czy takie pomocnicze oprogramowanie jest dozwolone.

Kasyna online pozwalają na instalowanie niektórych programów, pod warunkiem, że nie będą one w oczywisty sposób zwiększały szans gracza, nie możemy więc korzystać z programów szpiegowskich, które umożliwiają podglądanie kart przeciwników albo podają gotowe rozwiązania przy posiadanych w ręku kartach. Zwykle ze wsparcia programów komputerowych korzystają gracze w pokera. Dzięki dodatkowemu oprogramowaniu mogą oni dokładnie prześledzić własne zachowania przy stoliku oraz poznać wszystkie statystyki gry. Dzięki temu łatwiej będzie wyeliminować błędy popełniane przy rozgrywaniu kart i poprawić swoje pokerowe umiejętności.

Kasyna pozwalają legalnie korzystać z narzędzi określających szanse gracza, jednak program nie może grać za zawodnika ani wskazywać najkorzystniejszych rozwiązań w czasie rzeczywistym, a jedynie po zakończeniu gry. Możemy też gromadzić informacje o swoich przeciwnikach przy stole, ale dopuszczalne są wyłącznie dane, jakie da się zaobserwować w trakcie konkretnej gry, czyli na przykład częstotliwość podbijania stawek. Niedopuszczalne jest również korzystanie z centralnych baz danych zawierających szczegółowe charakterystyki wszystkich graczy. Jeśli nasz poker room odkryje, że wspomagamy się niedozwolonym oprogramowaniem, nasze konto zostanie automatycznie zablokowane.