Zakłady come i don’t come

Przy obstawianiu zakładów w grze w kości gracz ma do wyboru wiele opcji. Jedną z nich są zakłady come i don’t come – to terminy doskonale znane wszystkim miłośnikom tej popularnej na całym świecie gry hazardowej. Zakłady come są bardzo podobne do zakładów pas line, na dobrą sprawę ktoś początkujący może je nawet pomylić, aczkolwiek są tutaj dostrzegalne pewne różnice. Przede wszystkim zatem zakład come zawierany jest dopiero wówczas, kiedy zostanie ustalony punkt.

Jak to ziała w praktyce? W sytuacji, kiedy pada jedenaście labo siedem – zakład jest wygrywający, zaś w sytuacji, gdy wyrzucone zostają takie liczby jak dwanaście, trzy albo dwa – zakład przegrywa. W przypadku liczb od czterech do dziesięciu (za wyjątkiem wspomnianej już siódemki) żetony gracza zostają ulokowane przez krupiera na właściwym polu, które jest oznakowane punktową liczbą.

Jeżeli liczba ta padnie przed siódemką – zakład jest wygrywający, po siódemce natomiast – przegrywa. Nie istnieje możliwość, aby gracz mógł z tego rodzaju zakładu wycofać się przed zakończeniem rundy. Inaczej automatycznie przegrywa, a jego żetony trafiają w ręce kasyna. Z kolei zakłady don’t come działają na takich samych zasadach jak zakłady come.

Różnica polega na tym, że gracz obstawia siódemkę – musi wypaść przed liczbą punktową. Jeżeli tak właśnie się stanie, zakład oczywiście wygrywa, jeśli nie – to przegrywa. Opisywane tutaj zakłady są zaliczane do tak zwanych dobrych dla gracza zakładów, o czym warto zawsze pamiętać przed przystąpieniem do rozgrywki.