Zakłady pass line w kościach

Osoba grająca w kości ma do wyboru wiele możliwych przy tej okazji zakładów. Jednym spośród tych najbardziej podstawowych jest zakład noszący nazwę pass line. Jest to zakład zawierany przez gracza razem z kośćmi. W praktyce oznacza to dokładnie tyle, że jeżeli kości wygrywają, to na pozycji wygrywającej jest również i gracz. Natomiast o zakładzie, który wygrywa przeciwko kościom mówi się wówczas, kiedy zakład pass line jest przegrywający.

Zawierane przeciwko kościom zakłady są określane mianem złych. Ich zawieranie nie jest też dobrze widziane przy stole do gry, ponieważ uważa się, że taki gracz wpływa destrukcyjnie na panującą podczas gry atmosferę. Dlatego zawsze jest dobrze zrobić rozeznanie na temat tego, kto zasiada przy stole, zanim się do rozgrywki przystąpi. W jaki sposób zawiera się zakłady pass line? Nie jest to sprawa jakaś strasznie skomplikowana. Gracz lokuje swoje żetony na linii, która otacza pole. Kłopotów z jej znalezieniem nie powinno być, ponieważ najczęściej jest ona oznaczona stosownym napisem – czyli pass line.

Zakład jest wygrany w przypadku, kiedy padną liczby jedenaście bądź siedem, zaś przegrany, gdy są to dwanaście, trzy lub dwa. W sytuacji, kiedy żadna z tych liczb nie padnie – a tak się przecież może zdarzyć – graczowi nie pozostaje wtedy nic innego jak cierpliwie czekać, aż padnie siódemka, ewentualnie liczba taka sama jak liczba tak zwanego punktu. Tym samym runda zostaje zakończona, zaś gracze mogą przystępować do rozgrywania następnej kolejki.