Zakłady sportowe

Jeśli lubimy sport i hazard, możemy oba te zainteresowania połączyć ze sobą. W jaki sposób? Zacznijmy obstawiać zakłady sportowe. Swoje pieniądze możemy postawić na walkę bokserską, wyścigi samochodowe, mecz koszykówki, siatkówki, piłki ręcznej, hokeja, tenisa, ale zdecydowanie największą popularnością cieszy się piłka nożna. Wynik meczu możemy obstawiać w ślepo albo kierując się sympatią do wybranej drużyny piłkarskiej, ale wtedy nasza wygrana będzie wyłącznie kwestią szczęścia. Tymczasem w obstawianiu zakładów sportowych przyda się trochę matematyki, choć tak naprawdę nawet po bardzo drobiazgowej analizie nigdy nie będziemy mieć całkowitej pewności co do wyniku.


Przy obstawianiu wyników piłkarskich poczytajmy trochę o grających zawodnikach – czy najlepsi gracze w drużynie nie są wykluczeni za kartki albo z powodu kontuzji, czy zagra skład podstawowy czy zawodnicy rezerwowi, kto jest trenerem i czy typowana przez nas drużyna gra u siebie czy na wyjeździe. Wpływ na wynik ma również ranga meczu – ta sama drużyna może zagrać inaczej w meczu towarzyskim, a inaczej w meczu decydującym o „być albo nie być” w dalszych rozgrywkach ligowych.


Znacznie prościej jest obstawiać mecze w trakcie lub pod koniec sezonu, kiedy mamy możliwość prześledzenia wcześniejszych spotkań. W przypadku, gdy na obie drużyny kursy są bardzo podobne, możemy obstawić dwa wyniki, nie ma za to sensu wypełnianie wielu kuponów na to samo zdarzenie. Warto też uwzględnić ryzyko niespodzianki, zwłaszcza gdy chcemy postawić duże pieniądze, bo nie zawsze murowany pewniak zwycięży. Najbardziej typowymi zakładami sportowymi są wskazania na zwycięstwo, remis, awans lub wyjście z grupy, wygranie całego turnieju, kto pierwszy strzeli gola albo jaki dokładnie będzie wynik całego meczu.