Bakarat

Gra w bakarata nie będzie od nas wymagała opanowania skomplikowanych zasad dobierania kart i obstawiania zakładów. Pola na stawki graczy są trzy: gracz, bank, remis. Jeśli obstawiamy pole gracza, to znaczy, że zakładamy, że pokona on w rozgrywce kasyno. Analogicznie wygląda obstawianie zwycięstwa kasyna, czyli zakłady „na bank”. Wybierając remis, nie wskazujemy żadnego zwycięzcy. Zakłady mogą być minimalne i maksymalne, i jak w każdej innej grze hazardowej, ryzykowanie wyższej sumy może ostatecznie przynieść pokaźniejszą wygraną. Jeśli graczy w bakarata jest tylko dwóch, rozdający karty trzyma jednocześnie bank, a przy większej ilości grających bankiem opiekuje się osoba siedząca po prawej stronie rozdającego.


Gdy bank przegra, trafia do kolejnego gracza. Po obstawieniu zakładów, gracz dostaje dwie karty, a dalsze losy rozgrywki zależą od wartości tych kart. Suma równa 8 lub 9 – tak zwany układ naturalny - daje zwycięstwo. Dwa układy naturalne w jednym rozdaniu powodują remis i wtedy nie ma ani zwycięzcy, ani przegranego. Jeśli układy kart mają pięć lub mniej punktów, gracz dobiera kolejne karty, gdy zaś wartość kart równa się 6 albo 7, kart się nie dobiera. Krupier dobiera karty w zależności od swojego układu oraz tego, co ma w ręku gracz, a dokładny system obliczania wartości kart powinien być zamieszczony w opisie gry na stronie kasyna online.


W bakaracie as liczy się jako 1, dziesiątka i wszystkie figury oznaczają zero punktów, a reszta kart ma wartość zgodną ze swoją cyfrą. Ponadto, obliczając wartość kart, których łączna suma punktów jest liczbą dwucyfrową, bierze się pod uwagę tylko drugą cyfrę, na przykład – 5 i 7 dają 12, czyli ostatecznie mamy 2 punkty. Wygrane zakładów obstawiających zwycięstwo to 1:1, natomiast postawienie na remis daje nam wygraną wysokości 8:1.