Poznaj niebywałą historię Keno

Jedną z bardziej popularnych gier hazardowych – chociaż nie tak popularną jak dla przykładu poker czy ruletka – jest keno. Osoby znające się dobrze na rzeczy nie zalecają jednak zbyt częstego wybierania tej gry, ponieważ przewaga kasyna online nad graczem jest w tym przypadku bardzo duża – dlatego z punktu widzenia gracza niekoniecznie się to kalkuluje. W keno można grać zarówno w tradycyjnych, naziemnych kasynach, jak i w tych internetowych.

Ojczyzną keno są Chiny – w tym kraju gra ta znana była już w okresie starożytności. Bardzo przypomina ona niezmiernie popularne w dzisiejszych czasach gry o charakterze loteryjnym. Na kontynent europejski gra ta przywędrowała stosunkowo późno – miało to bowiem miejsce dopiero w szesnastym stuleciu.

Początki jej w Europie są dość interesujące – jej zasady po raz pierwszy zostały tutaj wykorzystane w genui, aby w ten właśnie sposób wybrać miejskich rajców. Tym samym gra zyskała sobie wówczas w Genui ogromną popularność, natomiast dochody, jakie z tego tytułu trafiały do miejskiej kasy były naprawdę pokaźne.

Po jakimś czasie gra przepadła gdzieś bez wieści i zapomniano o niej. Tak na dobrą sprawę powróciła ona dopiero po zakończeniu drugiej wojny światowej. Wilki powrót miał tym razem miejsce w Berlinie Zachodnim.

W naszym kraju odpowiednikiem gry keno jest niezmiernie popularny Multilotek, który na naszym rynku zadebiutował w marcu przed piętnastoma laty. Obecnie natomiast o popularności keno na całym świecie decyduje bardzo wiele rozmaitych czynników.