Lotto i Totolotek

Być może niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że gra w słynnego w naszym kraju totolotka jest grą hazardową. Tak więc każdy, kto uprawia ją systematycznie może o sobie powiedzieć, że w pewnym sensie jest hazardzistą. Lotto zaliczane jest do gier liczbowych i spośród tych wszystkich gier, które w Polsce organizuje Totalizator Sportowy, cieszy się zdecydowanie największym zainteresowaniem oraz popularnością. Zasady są proste – trzeba spośród czterdziestu dziewięciu liczb wytypować ich sześć.

W chwili obecnej gracz może zadecydować o tym, jaka jest stawka pojedynczego zakładu – im będzie ona wyższa, to w przypadku wygranej również dostaje się wyższą kwotę. Marzeniem każdego gracza – czy to zagorzałego, czy tylko okazjonalnego – jest prawidłowe wytypowanie sześciu liczb. Trafić szóstkę w totka chciałby każdy – zwłaszcza, jeśli jest kumulacja i wtedy, gdy wygrywa tylko jedna osoba. W przypadku kilku czy kilkunastu poprawnie wytypowanych szóstek główna pula jest dzielona pomiędzy wszystkie te osoby po równo.

Wartość czterech oraz pięciu poprawnych trafień nie jest z góry ustalona – ile można dostać za piątkę lub czwórkę, to już wiadomo po losowaniu, zależy to przede wszystkim od tego, ile osób skreśliło kupony. Trójka w totolotku posiada natomiast stałą wartość. Dwa trafienia bądź jedno nie są w żaden sposób premiowane. Zakłady można nadawać tylko i wyłącznie w specjalnych punktach. Na odebranie wygranej zwycięzca ma ściśle określony czas, potem zaś niestety jego wygrana przepada.