Nieważny rzut w kościach

Gra w kości jest jedną z najbardziej popularnych gier goszczących w kasynach – zarówno tradycyjnych, jak i internetowych. jak przy każdej innej grze, tak i tutaj obowiązują pewne zasady, których koniecznie trzeba przestrzegać – w przeciwnym razie dojść może nawet i do unieważnienia rzutu. Zasada numer jeden brzmi tak, że obie kości muszą zaliczyć odbicie się od przeciwległej ścianki. Jeżeli bowiem od ścianki odbije się tylko jedna spośród kości, wówczas unieważnia się taki rzut – gracz zaś dodatkowo jest w plecy, bo traci przy tej okazji kolejkę.

Zasada druga tyczy się zakładów obstawionych przez graczy – muszą mieć oni obstawione zakłady albo don’t pass line, albo też pass line. Bez tego rzut nie jest uznawany za ważny, więc i o tym wymogu koniecznie należy pamiętać. W kasynach naziemnych kości przed grą są zawsze niezmiernie skrupulatnie sprawdzane przez pracowników kasyna – patrzą oni czy nie są uszkodzone lub czy nie posiadają jakichkolwiek defektów.

Oczywiście, może się zdarzyć i tak, że coś zostanie przeoczone – w takiej sytuacji kłania się kolejna zasada. Nie jest ona niestety korzystna dla zawodnika, ponieważ za takie błędy konsekwencje ponosi właśnie on – traci kolejkę. Rzecz jasna kasyno powinno być zabezpieczone na wypadek tego rodzaju sytuacji. Kość nie może również wpaść pomiędzy żetony – a to się może zdarzyć, jeśli rzuci się nimi zbyt mocno. Rzut też unieważnia się wówczas – i nie ma tutaj żadnej w ogóle dyskusji – jeśli kość wypadnie ze stołu gry, a to też się niekiedy zdarza.