Poradnik hazardzisty

- Kiedy hazard jest niebezpieczny?

Od hazardu można się uzależnić dokładnie tak samo jak od papierosów czy alkoholu, jeśli więc nie chcemy popaść w tarapaty, trzeba kontrolować swoje zamiłowanie do gry. Dochody z gier hazardowych nie mogą się więc stać naszym jedynym źródłem utrzymania, a jedynie dodatkowym zarobkiem, który zresztą wcale nie jest taki pewny. To, że raz uśmiechnęło się do nas szczęście w grze nie oznacza wcale, że tak już będzie zawsze – na ogół jest raczej tak, że ostatecznym wygranym będzie kasyno.

- Jak grać w ruletkę?

Ruletka to jedna z najbardziej lubianych gier hazardowych i jednocześnie również najstarszych. Jej początki sięgają jeszcze lat czterdziestych siedemnastego stulecia, kiedy to została wymyślona. Jest to gra o charakterze całkowicie losowym. Mnóstwo osób, w tym znanych naukowców jak chociażby Albert Einstein, próbowało opracować uniwersalną metodę, która pozwoliłaby w ruletkę wygrywać. Nie mniej jednak do dnia dzisiejszego wszystkie te próby spełzły na niczym – nie istnieje żaden taki złoty środek.

- Nieważny rzut w kościach

Gra w kości jest jedną z najbardziej popularnych gier goszczących w kasynach – zarówno tradycyjnych, jak i internetowych. jak przy każdej innej grze, tak i tutaj obowiązują pewne zasady, których koniecznie trzeba przestrzegać – w przeciwnym razie dojść może nawet i do unieważnienia rzutu. Zasada numer jeden brzmi tak, że obie kości muszą zaliczyć odbicie się od przeciwległej ścianki. Jeżeli bowiem od ścianki odbije się tylko jedna spośród kości, wówczas unieważnia się taki rzut – gracz zaś dodatkowo jest w plecy, bo traci przy tej okazji kolejkę.

- Teoria gier

Gry hazardowe stanowią obiekt zainteresowania nie tylko samych graczy, ale również i naukowców. Z badań przeprowadzanych nad nimi właśnie wywodzi się tak zwana teoria gier. Jest to jeden z rozlicznych działów matematyki. Przedmiotem jego zainteresowania są optymalne zachowania w sytuacjach, kiedy pojawia się konflikt interesów.

- Zakłady sportowe

Jeśli lubimy sport i hazard, możemy oba te zainteresowania połączyć ze sobą. W jaki sposób? Zacznijmy obstawiać zakłady sportowe. Swoje pieniądze możemy postawić na walkę bokserską, wyścigi samochodowe, mecz koszykówki, siatkówki, piłki ręcznej, hokeja, tenisa, ale zdecydowanie największą popularnością cieszy się piłka nożna. Wynik meczu możemy obstawiać w ślepo albo kierując się sympatią do wybranej drużyny piłkarskiej, ale wtedy nasza wygrana będzie wyłącznie kwestią szczęścia. Tymczasem w obstawianiu zakładów sportowych przyda się trochę matematyki, choć tak naprawdę nawet po bardzo drobiazgowej analizie nigdy nie będziemy mieć całkowitej pewności co do wyniku.

- Najpopularniejsze terminy hazardowe

Świat hazardu rządzi się swoimi prawami, obowiązuje w nim również specyficzny język przyda się więc rozeznanie przynajmniej w podstawowej terminologii. Suma pieniędzy, którą możemy zamienić na żetony do gry, to bankroll. W kasynie online równa się ona zazwyczaj kwocie, jaką zdeponowaliśmy na swoim koncie i którą możemy zarządzać. Do bankrollu wlicza się też wszystkie bonusy otrzymane od kasyna. Buyin to nic innego jak wpisowe. Oznacza więc sumę, którą musimy dysponować w momencie rozpoczęcia gry, a jego wysokość ustalana jest indywidualnie dla różnych gier i stolików. Krupierem nazywamy osobę prowadzącą grę, będącą jednocześnie reprezentantem kasyna, na przykład w ruletce albo w blackjacku.