Kości w kasynie

- Zakłady pass line w kościach

Osoba grająca w kości ma do wyboru wiele możliwych przy tej okazji zakładów. Jednym spośród tych najbardziej podstawowych jest zakład noszący nazwę pass line. Jest to zakład zawierany przez gracza razem z kośćmi. W praktyce oznacza to dokładnie tyle, że jeżeli kości wygrywają, to na pozycji wygrywającej jest również i gracz. Natomiast o zakładzie, który wygrywa przeciwko kościom mówi się wówczas, kiedy zakład pass line jest przegrywający.

- Nieważny rzut w kościach

Gra w kości jest jedną z najbardziej popularnych gier goszczących w kasynach – zarówno tradycyjnych, jak i internetowych. jak przy każdej innej grze, tak i tutaj obowiązują pewne zasady, których koniecznie trzeba przestrzegać – w przeciwnym razie dojść może nawet i do unieważnienia rzutu. Zasada numer jeden brzmi tak, że obie kości muszą zaliczyć odbicie się od przeciwległej ścianki. Jeżeli bowiem od ścianki odbije się tylko jedna spośród kości, wówczas unieważnia się taki rzut – gracz zaś dodatkowo jest w plecy, bo traci przy tej okazji kolejkę.

- Zakłady come i don’t come

Przy obstawianiu zakładów w grze w kości gracz ma do wyboru wiele opcji. Jedną z nich są zakłady come i don’t come – to terminy doskonale znane wszystkim miłośnikom tej popularnej na całym świecie gry hazardowej. Zakłady come są bardzo podobne do zakładów pas line, na dobrą sprawę ktoś początkujący może je nawet pomylić, aczkolwiek są tutaj dostrzegalne pewne różnice. Przede wszystkim zatem zakład come zawierany jest dopiero wówczas, kiedy zostanie ustalony punkt.

- Stół do gry w kości

O wygranej lub przegranej w kości decyduje liczba oczek, które wskażą dwie rzucone przez gracza kostki. O ile sam mechanizm gry jest bardzo prosty, o tyle system obstawiania zakładów początkującym graczom przypomina czarną magię. Co oznaczają wszystkie te pola na stole do gry? Określają one rodzaj naszego zakładu, zatem warto się z nimi zapoznać. Pass line i come line oraz don’t pass i don’t come to najprostsze zakłady w grze w kości. Los naszych żetonów zależy od rzutu gracza. Jeśli stawiamy na jego zwycięstwo, czekamy na liczbę oczek równą 7 lub 11 w rzucie wyjściowym, natomiast przegrywamy, gdy wypadnie 2, 3 lub 12. W zakładach „przeciwko” jest odwrotnie – 2, 3 i 12 wygrywa, a 7 i 11 przegrywa.

- Jak grać w kości?

W grze w kości obstawiamy wiele różnych zakładów i dla początkujących graczy cały ten system może wydać się zbyt skomplikowany. Na początku warto więc skupić się na najprostszych rzutach i zakładach. Rozpoczynający rozgrywkę rzut wyjściowy można obstawić zakładem „pass line” albo „don’t pass”. Gdy rzucone kości wskażą wartość 7 albo 11, wygra zakład „pass line”, a cała runda dobiegnie końca. Jeśli jednak wypadnie liczba oczek równa 2, 3 lub 12, tak zwane craps, wygra zakład „don’t pass”. Pozostałe wartości, czyli 4, 5, 6, 8, 9, 10 określają punkt, a więc liczbę oczek, którą trzeba będzie trafić w kolejnych rzutach.